Data publikacji: 19.09.2016 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jutro w Berlinie startuje XI edycja targów techniki transportu InnoTrans. Firma KRAUSE wśród wystawców Kategoria: wydarzenia, transport
20 września w Berlinie startuje XI edycja największych targów dla branży kolejowej w Europie. Zapowiada się rekordowa liczba wystawców z ponad 55 krajów. Wśród nich znajdziemy firmę KRAUSE, która od lat dostarcza konstrukcje specjalne do obsługi pojazdów szynowych.
20 września w Berlinie startuje XI edycja największych targów dla branży kolejowej w Europie. Zapowiada się rekordowa liczba wystawców z ponad 55 krajów. Wśród nich znajdziemy firmę KRAUSE, która od lat dostarcza konstrukcje specjalne do obsługi pojazdów szynowych.
Rekordowy rok 2016
Berlińskie targi InnoTrans co dwa lata, na kilka dni skupiają uwagę wszystkich uczestników rynku kolejowego w Europie. Każda kolejna edycja przyciąga coraz większą liczbę wystawców, decydentów oraz branżowych specjalistów. Organizatorzy tegorocznej imprezy już w styczniu chwalili się, że lista wystawców przekroczyła możliwości terenu wystawienniczego, a obecność na otwarciu potwierdzili wysocy rangą niemieccy politycy. Gratką dla odwiedzających będzie z pewnością prezentacja najnowszego pociągu Siemensa i Bombardiera dla Deutsche Bahn. Pojazd ICE4 ma być podstawą nowej koncepcji dalekobieżnego transportu kolejowego – wyposażony w ergonomiczne fotele, oferujący elegancką przestrzeń restauracyjną, dużo miejsca na bagaż, rowery i wózki, ale przede wszystkim gwarantujący dostęp do nowej technologii bezprzewodowego internetu i telefonii komórkowej, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim podróżnym, nawet tym najmłodszym. Z myślą o nich stworzono obszar rodzinny z przestrzenią do zabawy oraz przedział dla matek z niemowlętami.
Dla dużych i małych
Targi Innotrans to doskonała okazja do zaprezentowania oferty nie tylko przez globalnych uczestników rynku kolejowego, takich jak Deutsche Bahn, Siemens czy Bombardier, ale również przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Dzięki stoiskom wspólnym, oferowanym przez organizatorów, firmy te mogą zrzeszać się w grupy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu wystawców z danego regionu czy regionu, lub dobierać na zasadzie podobieństwa tematycznego. Korzystając z połączonych sił ekonomicznych gwarantują sobie atrakcyjniejszy i bardziej efektywny wariant uczestnictwa w tak ważnej imprezie. Wzrasta także międzynarodowy charakter stoisk, czego przykładem jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, która na berlińskich targach wystawiać się będzie w barwach narodowych na powierzchni 300 m2.
Pojazdy szynowe dobrze obsłużone
Tak ogromne zainteresowanie targami jednoznacznie wskazuje na ożywienie w branży kolejowej. Sytuację tę, poza producentami taboru kolejowego, chcą wykorzystać także firmy specjalizujące się w dostarczaniu niestandardowych rozwiązań dla tego sektora. Konstrukcje specjalne niemieckiego producenta KRAUSE, od lat wykorzystywane są w obsłudze pojazdów szynowych podczas prac konstrukcyjnych i konserwacyjnych. Kompletna oferta składa się z platform gwarantujących dostęp do pojazdu od strony czołowej, bocznej (z regulacją wysokości) czy umożliwiających wszelkie prace dachowe. W portfolio znajdują się także przejścia nad torowiskiem, pomosty wejściowe oraz te dedykowane do prac w kanałach obsługowych. Listę oferowanych konstrukcji zamykają stacjonarne środki dostępu: podwieszane platformy robocze do prac dachowych oraz platformy robocze do prac bocznych i dachowych mocowane na stałe do podłoża. Oferta, dostępna w Polsce, prezentowana będzie na targach Innotrans w CityCube, Halle B, Stand 512.
Rozwój sektora kolejowego jest ogromnym wyzwaniem dla Unii Europejskiej, prowadzącej aktywną i zrównoważoną politykę. Wszyscy potrzebujemy nowoczesnych, niezawodnych i przyjaznych dla środowiska pociągów, które będą silną konkurencją dla eksploatowanego w ostatnich latach transportu drogowego. źródło: Biuro Prasowe KRAUSE Załączniki: Hashtagi: #wydarzenia #transport