Data publikacji: 15.04.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Karta rabatowa PKN ORLEN dla Terytorialsów Kategoria: praca, media/marketing/reklama
– Dziękuję ministrowi obrony narodowej oraz prezesowi PKN Orlen za ukoronowanie trwających od kilku miesięcy prac nad kartą rabatową dla żołnierzy WOT – ochotników. To symboliczny gest ze strony PKN Orlen stanowiący uznanie dla tych, którzy łączą życie osobiste, cywilną pracę zawodową i służbę wojskową czyli żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową – powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła podczas podpisania umowy o wdrożeniu programu karty rabatowej dla żołnierzy OT.
We wtorek, 14 kwietnia 2020 r. w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz szefa BBN Pawła Solocha, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podpisali umowę o wdrożeniu programu karty rabatowej dla żołnierzy OT.
– W mojej ocenie program PKN Orlen wzmacnia postawy proobywatelskie, zachęca do podejmowania służby wojskowej, ale też buduje coś czego bardzo potrzebujemy – buduje prestiż munduru i prestiż służby. Dużą jego wartością jest również to, że zaszczepiamy w naszych żołnierzach patriotyzm gospodarczy, że nasi żołnierze będą korzystać ze stacji polskiego koncernu. Żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową mają bardzo ograniczoną pulę bonusów i liczymy, że decyzja PKN Orlen znajdzie naśladowców – powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła komentując podpisanie porozumienia.
Karty rabatowe PKN Orlen z logotypem Wojsk Obrony Terytorialnej będą dystrybuowane za pośrednictwem dowództwa WOT, a ich aktywacja nastąpi 1 maja 2020 r. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez żołnierzy OT z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach ORLEN i jest ograniczony do maksymalnie 200 litrów paliwa w miesiącu. Od ponad roku ze zniżek na stacjach paliw ORLEN korzystają m.in. strażacy ochotnicy z Ochotniczych Straży Pożarnych należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
1 / 2
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wykonują zadania na rzecz walki z koronawirusem już od 6 marca – w dwa dni po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia w Polsce. Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5 tys. żołnierzy i przydzielonych pod dowództwo WOT podchorążych Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.
Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują jako odrębny rodzaj sił zbrojnych od początku 2017 roku. Dziś w WOT pełni służbę blisko 25 tys. żołnierzy. WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Dlatego na czas walki z epidemią koronawirusa Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. źródło: Biuro Prasowe Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej Załączniki: Hashtagi: #praca #media/marketing/reklama