Data publikacji: 27.11.2012 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Mio MiVue – czarna skrzynka w samochodzie Kategoria: nowe produkty/usługi, transport
Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek dwa modele wideorejestratorów – MiVue 338 i MiVue 358. Te lekkie i kompaktowe urządzenia dają możliwość rejestrowania nie tylko obrazu i dźwięku, ale zapisują również kierunek jazdy i wstrząsy działające na pojazd.
Firma MiTAC, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek dwa modele wideorejestratorów – MiVue 338 i MiVue 358. Te lekkie i kompaktowe urządzenia dają możliwość rejestrowania nie tylko obrazu i dźwięku, ale zapisują również kierunek jazdy i wstrząsy działające na pojazd.
Czujnik wstrząsów
Wideorejestratory MiVue są wyposażone w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który na diagramie falowym rejestruje kierunek jazdy samochodu i wszystkie nadchodzące wstrząsy. Kiedy dochodzi do kolizji, za pomocą tych danych można odczytać kierunek nadejścia uderzenia i jego siłę.
W przypadkach nagłych zmian kierunku ruchu lub gdy czujnik wykryje silny wstrząs, MiVue natychmiast zapisze nagranie ze zdarzenia. Gdy czujnik wstrząsów jest ustawionym na najwyższy poziom czułości, rejestrator wykona tego typu nagranie również kiedy trafimy na dziurę w jezdni. Taki materiał może stanowić ważny dowód w dyskusjach z lokalnymi zarządami dróg.
MiVue zapisuje wszystkie materiały na kartach MicroSD. Nawet w przypadku wyczerpania miejsca na nośniku, kierowcy nie muszą się obawiać o skasowanie nagranego zdarzenia. Te filmy są chronione przed nadpisywaniem, a w MiVue 358 znajdziemy je w specjalnym, oddzielnym katalogu.
Tryb parkingowy
Dzięki wbudowanej baterii i czujnikowi ruchu Mio MiVue 358 może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. W trybie parkingowym specjalne sensory badają aktywność przed obiektywem. Kiedy przekroczy ona określony poziom, włącza się nagrywanie. Takie rozwiązanie może pomóc w sytuacji, kiedy nieuczciwy kierowca po uszkodzeniu naszego auta odjeżdża z miejsca zdarzenia. Nagranie z rejestratora będzie dowodem w sprawie.
Tryb aparatu fotograficznego
Oba wprowadzane na rynek urządzenia mają tryb aparatu fotograficznego. Może on służyć do zbierania dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych, ciekawych wydarzeń z podróży. Jest też łatwo dostępny, z poziomu ekranu głównego urządzenia.
Materiały wysokiej jakości
Mio Mivue 358 nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, 1920×1080 pikseli, a MiVue 338 oferuje nagrania w rozdzielczości 1280×720 pikseli. Wideorejestratory kompresują pliki za pomocą tej samej technologii co serwis YouTube, dzięki czemu nagrywane pliki zajmują mniej miejsca. Co ważne, nie cierpi na tym jakość zebranego materiału.
Rejestratory wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, o każdej porze dnia i nocy.
Łatwe zarządzanie
MiVue Manager to multimedialna platforma do obsługi materiałów zebranych przez wideorejestrator, za pomocą komputera. Filmy i zdjęcia są w przejrzysty sposób posortowane według dat. Oglądając nagrane filmy możemy jednocześnie śledzić widoczny na dole ekranu zapis z czujnika wstrząsów. Tutaj dokładnie zobaczymy, jak silne wstrząsy oddziaływały na samochód, na które jego części, a także z jakiego kierunku nadchodziły.
– Aplikacja jest też zintegrowana z portalami społecznościowymi. – komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager z MiTAC Europe, oddział w Polsce. – Bezpośrednio z MiVue Managera możemy wgrać materiały na YouTube lub na Facebooka. Dzielenie się filmami i zdjęciami jest proste i intuicyjne – dodaje.
Rozwiązanie dla bezpieczeństwa
Wraz z rozpoczęciem zimy i trudnymi warunkami na drodze dane zbierane przez rejestrator mogą okazać się nieocenione. Potencjalnie taki materiał może pomóc podczas rozwiązywania spornych kwestii w momencie ustalania sprawcy wypadku, a także przy likwidacji szkody z ubezpieczenia sprawcy. Materiały nagrane przez MiVue mogą okazać się tak wartościowe, jak dane z samolotowej czarnej skrzynki.
– Nagranie, w odróżnieniu od ludzkiej pamięci, nie traci wyrazistości wraz z upływem czasu, nie jest podatne na sugestie – mówi Piotr Dyszlewicz, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii. – Może również pomóc odtworzyć szczegóły, pozornie nieistotne detale, których nie dostrzegli naoczni świadkowie, a które bywają kluczowe w procesie ustalania odpowiedzialności za zdarzenie – dodaje.
Wideorejestratory są popularnymi na urządzeniami świecie. Dzięki nim kierowcy mogą również nagrywać filmy ze swoich ulubionych tras czy podróży. Idealnie nadają się, by stworzyć wideo pamiątkę z wyjazdu w piękne góry, nad jezioro czy na wybrzeże. Na filmie można również zarejestrować nietypowe zdarzenia na drodze, by potem podzielić się nimi z przyjaciółmi.
Mio MiVue 338 oraz Mio MiVue 358 będą dostępne w sprzedaży od początku grudnia 2012. Film pokazujący możliwości wideorejestratorów można obejrzeć na YouTube: http://youtu.be/HweIVbB9AOc. Sugerowane ceny detaliczne urządzeń to odpowiednio 355 zł oraz 459 zł.
MiTAC International Corporation — informacje
MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.
Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl źródło: Biuro Prasowe MiTAC Europe Załączniki: Hashtagi: #nowe produkty/usługi #transport