praca sprawy społeczne

Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym

Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym
Poczta Polska została laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym, który po raz siódmy został zorganizowany

Data publikacji: 01.03.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym Kategoria: praca, sprawy społeczne

Poczta Polska została laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym, który po raz siódmy został zorganizowany przez

Poczta Polska została laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym, który po raz siódmy został zorganizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz spółkę Impressarium. Uroczysta gala odbyła się 28.02. br.

Organizatorzy konkursu oceniali zarówno działania związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnym, jak też inne przedsięwzięcia na rzecz tej grupy społecznej. W 2017 r. z pomocą podmiotów zajmujących się aktywizacją zawodową osób z orzeczoną niepełnosprawnością, Poczta Polska zaczęła rekrutować pracowników z tej grupy i sukcesywnie zwiększać ich zatrudnienie. W 2017 r. w porównaniu do danych z 2016 r. zatrudnienie osób niepełnosprawnych wzrosło o  20,3%.

Kolejnym krokiem Spółki w ramach prowadzonej strategii było zawarcie w październiku ub.r., Porozumienia z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i przystąpienie Poczty Polskiej do udziału w pilotażowym programie „Praca – Integracja”. Na potrzeby tego programu przedstawiono ramową ofertę zatrudnienia 400 osób z niepełnosprawnościami na różnych stanowiskach w Poczcie Polskiej. W wyniku przeprowadzonego konkursu, PFRON wyłonił wykonawcę usługi, którym została Fundacja Aktywizacja. Porozumienie w tej sprawie podpisano 8.02.br. Zadaniem Fundacji jest rekrutacja kandydatów, doradztwo zawodowe, szkolenia i wsparcie w utrzymaniu zatrudnienia, m.in. przy pomocy nowej metody pracy Job Craftingu. Dodatkowo Fundacja odpowiada za udzielanie informacji w kwestiach dotyczących zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, wspierania kadry menedżerskiej poprzez szkolenia oraz organizowanie spotkań informacyjnych w zakresie zarządzania pracownikami z orzeczoną niepełnosprawnością. Współpraca Poczty Polskiej i Fundacji Aktywizacja potrwa do końca 2019 r. 

– Poczta Polska jest największym pracodawcą w Polsce. Chcemy aktywnie włączyć się w działania przeciwko wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Z myślą o tej grupie podjęliśmy szereg różnych czynności wspierających ją. Dla osób niepełnosprawnych aktywizacja zawodowa to szansa na lepsze życie, zaś dla Poczty Polskiej to szansa na pozyskanie bardzo dobrych pracowników. Mogą oni znaleźć pracę m.in. na stanowiskach związanych z obsługą klienta, mają zapewnioną stałą umowę, pakiet świadczeń socjalnych i szkolenia. Rekomenduję pracę w Poczcie każdej osobie która szuka stabilnego i odpowiedzialnego pracodawcy  – mówi prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

A to już wiesz?  Volkswagen Financial Services razem ze Strażakami rusza z pomocą

Dodatkowo Poczta Polska organizuje dla swoich pracowników specjalne szkolenia w zakresie ustawy o rehabilitacji, praw pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością, zasad kwalifikowania i rozliczania wpłat na PFRON oraz procedur uzyskiwania orzeczenia. W październiku 2017 roku ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna „Poczta bez barier”, która jest skierowana do osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Kampania jest realizowana zarówno poprzez ulotki dostępne w placówkach pocztowych jak i poprzez dedykowaną stronę www.pocztapolskabezbarier.pl.

W 2015 r. za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych Spółka otrzymała Medal Przyjaciel Integracji przyznawany za wieloletnią współpracę z Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, zaś w 2016 r. – tytuł Lidera Dostępności za sieć dostępnych placówek pocztowych. Nowe placówki są budowane lub remontowane według wytycznych Fundacji Integracja, wyznaczających standardy dostosowania obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Dbamy o to, by w urzędach znajdowały się rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z naszych usług osobom poruszającym się na wózkach, chodzi m.in. o obniżone skrzynki i okienka, podjazdy czy dzwonki do przywoływania obsługi – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzający Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

Aby sprawdzić, czy dana placówka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na stronach Poczty Polskiej: www.placowki.poczta-polska.pl.

Ogłoszenia o pracę są publikowane na stronie www.poczta-polska.pl w zakładce "Praca". źródło: Biuro Prasowe Poczta Polska Załączniki: Poczta Polska laureatem konkursu na Firmę Przyjazną Niepełnosprawnym praca, sprawy społeczne - Poczta Polska została laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym, który po raz siódmy został zorganizowany przez Hashtagi: #praca #sprawy społeczne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy