Data publikacji: 15.07.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczta Polska przewozi środki ochrony osobistej dla placówek medycznych Kategoria: zdrowie, sprawy społeczne
Poczta Polska od początku epidemii podejmuje intensywne działania wspierające instytucje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Aż 83 tys. paczek ze środkami ochrony osobistej trafiło już do placówek medycznych w całym kraju.
Poczta Polska od początku epidemii podejmuje intensywne działania wspierające instytucje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Aż 83 tys. paczek ze środkami ochrony osobistej trafiło już do placówek medycznych w całym kraju.
Poczta Polska od początku wystąpienia zagrożenia wirusem SARS-Cov-19 wspomaga Ministerstwo Zdrowia w realizacji dystrybucji środków ochrony. Spółka realizuje szereg zadań, m.in. w zakresie magazynowania, konfekcjonowania, transportu paletowego oraz usług paczkowych.
Spółka wykonuje dostawy do szpitali, w tym szpitali zakaźnych, placówek POZ, stacji epidemiologicznych, siedzib NFZ oraz aptek. Zamówienia dla aptek odbywają się poprzez uruchomiony przez Ministerstwo Zdrowia portal SOI. Korzystające z portalu apteki mają możliwość zamówienia płynów dezynfekujących, rękawiczek oraz maseczek ochronnych.
W ostatnim czasie do magazynu Poczty Polskiej zostało przyjętych 3 mln rękawiczek ochronnych, które zostaną przeznaczone do przygotowania i realizacji złożonych zamówień. Poczta Polska przyjęła po raz kolejny do realizacji zlecenie kompletacji i wysyłki ponad 5 tys. pakietów, kierowanych do aptek na terenie całego kraju. W magazynach Poczty Polskiej zabezpieczona jest odpowiednia ilość poszczególnych asortymentów potrzebnych do realizacji całego zamówienia. Łącznie obsługiwanych jest ponad 13,5 tys. aptek na terenie całego kraju.
Dotychczas w ramach współpracy z Ministerstwem Zdrowia Poczta Polska doręczyła ponad 83 tys. paczek oraz blisko 1000 przesyłek paletowych drobnicowych do różnego typu placówek medycznych.
W ramach przewozów całopojazdowych Poczta Polska zrealizowała blisko 300 takich transportów o łącznej długości tras ponad 65 tys. km. Przewozy realizowane były w trybie całodobowym. Ładunki odbierano bezpośrednio z lotnisk we Wrocławiu i Warszawie, a także z Portu Morskiego w Gdańsku oraz kontenerowego terminala kolejowego. Przewożone środki ochrony osobistej trafiały przede wszystkim do magazynów Agencji Rezerw Materiałowych, a stamtąd do wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia lokalizacji, w tym do magazynów wojewodów wszystkich województw. źródło: Biuro Prasowe Poczta Polska Załączniki: Hashtagi: #zdrowie #sprawy społeczne