sprawy społeczne transport

Polscy kierowcy chcą się szkolić – cz. 1 raportu ERGO Hestii

Polscy kierowcy chcą się szkolić – cz. 1 raportu ERGO Hestii
Ogólnopolskie badanie kierowców dla ERGO Hestii wykazało, że większość kierowców albo już była na dodatkowym szkoleniu, albo przynajmniej chciałaby wziąć w takim udział. Porównując wyniki badań ze statystykami dotyczącymi liczby wypadków widać, że świadomość polskich kierowców

Data publikacji: 29.10.2015 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polscy kierowcy chcą się szkolić – cz. 1 raportu ERGO Hestii Kategoria: sprawy społeczne, transport

Ogólnopolskie badanie kierowców dla ERGO Hestii wykazało, że większość kierowców albo już była na dodatkowym szkoleniu, albo przynajmniej chciałaby wziąć w takim udział. Porównując wyniki badań ze statystykami dotyczącymi liczby wypadków widać, że świadomość polskich kierowców rośnie.

Ogólnopolskie badanie kierowców dla ERGO Hestii wykazało, że większość kierowców albo już była na dodatkowym szkoleniu, albo przynajmniej chciałaby wziąć w takim udział. Porównując wyniki badań ze statystykami dotyczącymi liczby wypadków widać, że świadomość polskich kierowców rośnie.

Wywiady dotyczyły bezpieczeństwa na drodze, w tym m.in.: zachowania kierowców podczas prowadzenia samochodu, przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy po alkoholu czy powodów wypadków lub kolizji.

Badanie wykazało, że co dziesiąty kierowca brał udział w kursach doszkalających a ponad połowa chciałaby to zrobić. Zapytani o najbardziej pożądane umiejętności, które chcieliby nabyć lub rozwinąć, kierowcy wskazali na:

jazda w trudnych warunkach atmosferycznych/ na śliskiej nawierzchni 36%
zachowanie/ opanowanie samochodu podczas poślizgu 34%
pierwsza pomoc/ ratownictwo 11%

Dodatkowym szkoleniem są zainteresowani przede wszystkim regularni kierowcy (w ciągu roku przejeżdżają średnio 15’895 km). Natomiast 14% tzw. niedzielnych kierowców (średnio w roku przejeżdżają ok. 5 tys. kilometrów) zdecydowanie nie chciałoby brać udziału w tego typu kursach. Jednocześnie ci drudzy decydując się na dodatkowe szkolenie swoich umiejętności chcieliby rozwinąć swoje umiejętności z jazdy po rondach, skrzyżowaniach i w dużym ruchu miejskim.

To ważne wnioski zwłaszcza w kontekście ustawy, która od stycznia 2016 r. będzie nakładać na każdego nowego kierowcę obowiązek przejścia kursu dokształcającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktycznych szkoleń z zagrożeń w ruchu drogowym.

– Rozwój umiejętności każdy kierowca może rozpocząć już w domu. Niedawno wydany Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy ERGO Hestii może być pierwszym przewodnikiem po bezpiecznej jeździe zarówno dla kierowców z dużym stażem, jak też dla początkujących – wyjaśnia Sandra Jedynak, ekspert ds. mediów społecznościowych ERGO Hestii i koordynator projektu. Na ponad 150 stronach Poradnika Michał Kościuszko i najpopularniejsi polscy motoblogerzy zawarli dziesiątki patentów na poradzenie sobie z trudami codziennej jazdy, filmy i zdjęcia wprost z polskich dróg. Kolejnym krokiem jest seria filmów interaktywnych, w których kierowcy będą musieli wybrać prawidłowe odpowiedzi na pytania nurtujące ich na drodze. Pierwszy film z udziałem motoblogera Prentkiego, jednego ze współautorów Poradnika, można już obejrzeć w serwisie YouTube– dodaje Sandra Jedynak.  

A to już wiesz?  Arval wprowadza internetową platformę telematyczną „Arval Active Link”

Poradnik jest dostępny w księgarni internetowej EBOOKPOINT.PL. Patronem medialnym poradnika jest portal Interia.

Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu przez TNS Polska na zlecenie Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia. 500 wywiadów zostało przeprowadzonych z aktwynymi kierowcami. źródło: Biuro Prasowe ERGO Hestia SA Załączniki: Polscy kierowcy chcą się szkolić – cz. 1 raportu ERGO Hestii sprawy społeczne, transport - Ogólnopolskie badanie kierowców dla ERGO Hestii wykazało, że większość kierowców albo już była na dodatkowym szkoleniu, albo przynajmniej chciałaby wziąć w takim udział. Porównując wyniki badań ze statystykami dotyczącymi liczby wypadków widać, że świadomość polskich kierowców rośnie. Hashtagi: #sprawy społeczne #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy