Data publikacji: 23.10.2017 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Posiłki na pokładzie linii Emirates – największej latającej restauracji na świecie Kategoria: zainteresowania/hobby, towary konsumpcyjne
Poniedziałek, 23 października 2017 r.
Poniedziałek, 23 października 2017 r. – Dubaj, ZEA – Linie Emirates podają 100 milionów posiłków rocznie z taką samą dbałością o szczegóły w klasach pierwszej, biznes i ekonomicznej. Przewoźnik, obsługujący rocznie ponad 55 milionów pasażerów podróżujących do 144 miast na sześciu kontynentach, jak nikt inny rozpoznaje globalne trendy kulinarne, serwując kuchnię inspirowaną regionalnymi potrawami na pokładzie największej na świecie latającej restauracji.
Inwestując w catering pokładowy 1 mld dolarów rocznie, linie Emirates prowadzą całodobową kuchnię w Dubaju, gdzie 1 200 kucharzy przyrządza aż 12 450 różnych dań. Tak sprawnie działający zespół dostarcza posiłki dla 590 lotów dziennie, a autentyczna lokalna kuchnia daje pasażerom przedsmak tego, co czeka na nich w miejscowości, do której się udają.
Lokalne smaki
Nacisk na kuchnię lokalną sprawia, że linie Emirates jako jedyne oferują jedzenie z każdego regionu, do którego latają. Na przykład lecąc do Japonii, można spróbować prawdziwych potraw kaiseki i bentō podawanych z japońską zastawą stołową i serwisem do herbaty, które zapewnią niespotykane wrażenia kulinarne na pokładzie.
Niedawno przewoźnik wprowadził nowe, inspirowane bogactwem smaków i kuchni wielokulturowego kraju, menu na trasach do Australii. Prace nad jadłospisem, w których uczestniczyli miejscowi kucharze, trwały 14 miesięcy.
1 / 6
Nowe menu oferuje szeroki wybór tradycyjnych, ulubionych dań lokalnych takich jak kiełbaski jagnięce z miętą. Ze względu na wielokulturowy charakter Australii znalazły się w nim także akcenty azjatyckie oraz składniki i smaki z Bliskiego Wschodu, które zadowolą zróżnicowaną grupę pasażerów Emirates, symbolizując światową siatkę połączeń przewoźnika.
Aby nadążyć za regionalnymi i sezonowymi trendami kulinarnymi, linie Emirates zmieniają swoje menu pokładowe każdego miesiąca i nieustannie udoskonalają przepisy.
Zróżnicowanie jadłospisów na poszczególnych trasach dobrze odzwierciedlają kosze z pieczywem podawanym na pokładzie. Pieczywo smakowe i chleby na zakwasie cieszą się popularnością na trasach europejskich, z kolei chlebki paratha, puri i naan serwowane są na wszystkich dziewięciu trasach Emirates do Indii. Lecąc na Bliski Wschód, pasażerowie mogą spróbować pieczywa arabskiego – markouk – bardzo cienkiego, przaśnego chleba często spotykanego w tym regionie, czy manakeesh z przyprawą zatar lub serem.
W klasach premium posiłki są serwowane na porcelanie stołowej Royal Doulton z kompletem sztućców Robert Welch, które zostały zaprojektowane specjalnie dla Emirates.
W europejskich wersjach menu przeważają białka pełnowartościowe z dodatkami na bazie skrobi, tj. mięso i ryby z rusztu podawane z purée ziemniaczanym lub pieczonymi ziemniakami. Na pasażerów podróżujących klasą ekonomiczną na trasie Warszawa-Dubaj czekają m. in. sałatka kukurydziana na przystawkę, wołowina duszona z rozmarynem podawana z purée ziemniaczanym i warzywami sezonowymi jako danie główne oraz deser czekoladowy.
W klasie biznes pasażerowie mogą spróbować roladek z pieczonej wołowiny z chrzanem podawanych na sałatce buraczanej z sosem musztardowo-miodowym na przystawkę, pieczonego kurczaka nadziewanego serem i szpinakiem w sosie śmietanowo-grzybowym z zapiekanką ziemniaczaną i warzywami na maśle, kończąc posiłek deserem limonkowo-migdałowym na spodzie z orzechów laskowych z warstwą musu cytrynowego podawanym z czarnymi porzeczkami w syropie.
Globalni partnerzy, najlepsze produkty lokalne i zdrowa żywność
Linie Emirates kładą nacisk na proste, dobrze przyrządzone potrawy z najwyższej jakości świeżych składników. Przewoźnik pozyskuje najlepsze produkty dzięki wieloletniej współpracy z partnerami na całym świecie, wspierając lokalnych dostawców i producentów zdrowej żywności. Każdego roku linie sprowadzają między innymi ponad 15 000 kilogramów perskiego sera feta z Doliny Yarry w Australii. Oliwa serwowana na pokładzie pochodzi wyłącznie z regionu Monte Vibiano we Włoszech, z którym przewoźnik współpracuje już od ponad 15 lat.
Podobnie jak ekskluzywne restauracje, linie Emirates zwracają szczególną uwagę na kartę win, w której znalazły się najlepsze szampany i wina z całego świata. Są one starannie dobierane do posiłków na poszczególnych trasach, a niektóre z nich można znaleźć wyłącznie na pokładzie Emirates – należy do nich szampan Dom Pérignon 2005 Rosé czy porto 1963 Graham’s Colheita. Dzięki długofalowej strategii zakupów przewoźnik przechowuje obecnie 3,8 mln butelek win w swojej piwniczce w Burgundii we Francji. Są to trunki, które będzie serwował przez następne 7-10 lat.
Dwoma najczęściej spożywanymi napojami na pokładzie są kawa i herbata. Linie Emirates od 25 lat we wszystkich klasach podają herbatę Dilmah. Herbata cieszy się największą popularnością na trasach w Europie, a najchętniej wybieranymi odmianami są zielona oraz Earl Grey. Co roku zużywanych jest ponad 9,6 mln torebek różnych gatunków herbaty, wśród których znajduje się Emirates Signature Tea – ekskluzywna mieszanka stworzona na zamówienie przewoźnika i podawana w klasie pierwszej. W klasach premium serwowane są kawy Illy i Nespresso, spośród których największą popularnością cieszą się klasyczne espresso i cappuccino.
Ponadto linie Emirates oferują posiłki dla najmłodszych oraz specjalne, przygotowane przez zespół dietetyków i kucharzy, menu uwzględniające zalecenia medyczne oraz przekonania religijne pasażerów.
W miarę możliwości przewoźnik oferuje także potrawy sezonowe, na przykład w okresie świąt Bożego Narodzenia w grudniu czy specjalne zestawy dla poszczących w świętym miesiącu Ramadan.
Podniebny apetyt – ciekawostki
W 2016 roku pasażerowie Emirates zjedli:
3 miliony jajek
70 ton truskawek
58 milionów pieczonych bułeczek
110 000 kilogramów humusu
165 ton filetów z łososia
27 ton świeżych brokułów
43 000 kilogramów serka śmietankowego źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Hashtagi: #zainteresowania/hobby #towary konsumpcyjne