Data publikacji: 04.12.2014 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: System parkingowy ParQube – raport inwestycyjny z Wrześni Kategoria: transport, transport
Na komfort użytkowania nowoczesnych osiedli wpływa nie tylko jakość wykonania i funkcjonalność samych budynków, ale też poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców. Nowoczesny, efektywny, wkomponowany w architekturę otoczenia system automatyki wjazdowej to podstawa. Tak, jak ma to miejsce w przypadku niedawno wybudowanych apartamentowców Centrum we Wrześni, będących pierwszym w Polsce zespołem architektonicznym wyposażonym w najnowszy system parkingowy FAAC ParQube.
Na komfort użytkowania nowoczesnych osiedli wpływa nie tylko jakość wykonania i funkcjonalność samych budynków, ale też poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców. Nowoczesny, efektywny, wkomponowany w architekturę otoczenia system automatyki wjazdowej to podstawa. Tak, jak ma to miejsce w przypadku niedawno wybudowanych apartamentowców Centrum we Wrześni, będących pierwszym w Polsce zespołem architektonicznym wyposażonym w najnowszy system parkingowy FAAC ParQube.
Parkowanie z klasą
ParQube to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, jakie na ten rok zapowiadała firma FAAC Polska. Zaprezentowany na amsterdamskich targach Intertraffic system FAAC wpisuje się w szerokie portfolio produktów dedykowanych budownictwu wielorodzinnemu, przemysłowemu i usługowemu, stanowiąc naturalną ewolucję, ale także rewolucję względem poprzedniego, systemu parkingowego włoskiej firmy – Park Plus. – Jesteśmy pierwszym autoryzowanym dystrybutorem w Polsce, a czwartym w Europie, który miał styczność z tym systemem. Nasze oczekiwania były bardzo wysokie, zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i działanie całego systemu. I nie zawiedliśmy się. Progres jest wyraźny, co widać na pierwszy rzut oka – tłumaczy Bartłomiej Napierała z firmy PHU Kopaczewski, która wykonała instalację systemu w apartamentowcach Centrum.
Jakie pomysły więc rozwinięto, a które poddano gruntownej modernizacji? Innowacji jest sporo, a jedną z najbardziej rzucających się w oczy jest odświeżony design urządzeń. – Nowoczesne wzornictwo, połączone z ascetyzmem formy, wpisuje się w architekturę dzisiejszych budynków, takich jak strzeżone osiedla mieszkaniowe czy nowoczesne centra handlowo-usługowe. Czytniki dostępu, jednostki centralne bądź kolumny wjazdowe wchodzące w skład systemu można wyposażyć w spersonalizowany kolor i okleinę obudowy – tłumaczy Waldemar Stehbach, Kierownik ds. Rozwoju w HUB Parking Technology.
Bezpieczeństwo w Centrum uwagi
Apartamenty Centrum we Wrześni to miejsce, do zalet którego na pewno należy dobra i sprawna logistyka. Bezpieczeństwa znajdującego się w samym środku miasta osiedla strzeże automatyczna brama wjazdowa oraz system parkingowy. Zainstalowany system składa się z kasy automatycznej, dwóch szybkich szlabanów FAAC 620 oraz podwójnego terminalu wjazdowo/wyjazdowego LEX Combined, który to pozwolił znacząco ograniczyć koszty i czas instalacji. – Nasze oczekiwania szczególnie przerosło wykonanie kasy automatycznej. Solidne, ryglowane drzwi, potężna konstrukcja oraz optymalne zabezpieczenia elektroniczne i software'owe skutecznie chronią urządzenie przed niepowołanymi rękoma. Zaskoczeni byliśmy również modułowością i funkcjonalnością ParQube‘a. Inwestor zdecydował się m.in. na doposażenie kasy automatycznej w akceptor banknotów – jej instalacja wraz z konfiguracją zajęła raptem 30 minut. Co najważniejsze, nie było najmniejszych problemów z zamówieniem tych elementów. Podczas gdy inwestor często musi skonfigurować system już na etapie składania zamówienia, z urządzeniami FAAC utrzymujemy szerokie pole manewru także po instalacji elementów – dodaje Bartłomiej Napierała.
Parking jak puzzle
ParQube zaprojektowany został tak, aby można było łączyć i modyfikować jego poszczególne części. Każdy element systemu, podobnie jak wspomnianą kasę automatyczną, można zatem wzbogacić o dodatkowe funkcje, zależnie od indywidualnych potrzeb inwestora. I tak mamy możliwość zdecydowania się m.in. na wydajną i szybką drukarkę termiczną, która podaje bilety dwuwymiarowe (z rolki lub kartonikowe), możliwe do odczytania nawet przy ich częściowym uszkodzeniu, podświetlane przyciski drukowania biletu, interkom, wyświetlacze LCD czy alternatywne możliwości identyfikacji mieszkańców – np. karty zbliżeniowe czy rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. – System stanowi otwarty układ, który można modyfikować na wiele sposobów – nie tylko dodając kolejne funkcje do urządzeń, ale też np. wydzielając specjalne strefy dla różnych grup klientów w obrębie jednego parkingu – podsumowuje Waldemar Stehbach. źródło: Biuro Prasowe FAAC Załączniki: Hashtagi: #transport #transport