nauka/edukacja/szkolenia transport

Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu

Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu
Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym

Data publikacji: 15.11.2018 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu Kategoria: transport, nauka/edukacja/szkolenia

Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu

Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu

Sposób przechowywania opon letnich ma ogromne znaczenie dla ich żywotności. Eksperci zgodnie twierdzą, że decydujące znaczenie ma odpowiednia temperatura. Chcąc wydłużyć okres eksploatacji swoich opon pamiętaj, aby chronić je przed wilgocią, a także działaniem promieni UV oraz substancji chemicznych. Z punktu widzenia kierowcy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi hotelu dla opon.

Każdy z nas na pewno nie raz zastanawiał się czy opony lepiej przechowywać w garażu, piwnicy, na balkonie czy może na zewnątrz, w pobliżu domu. Product Manager Nokian Tyres na Europę Środkową, Martin Dražík, podkreśla, że w tym wypadku decydującą rolę odgrywa temperatura.

„W przeszłości wielu kierowców przechowywało opony w domowych kotłowniach, w pobliżu bojlerów. Panująca tam wysoka temperatura może jednak negatywnie wpływać na stan opon, prowadząc do ich wysychania, twardnienia, pękania, a w niektórych przypadkach nawet zapalenia” – wyjaśnia Dražík.

„Opony najlepiej przechowywać w suchym, ciemnym i chłodnym pomieszczeniu o temperaturze nie przekraczającej 15ºC. Zaleca się także chronić opony przed światłem słonecznym, gdyż promieniowanie UV może negatywnie wpływać na ich wytrzymałość” – dodaje Dražík.

Hotel dla opon pozwala pozbyć się problemu ich przechowywania

Coraz większą popularnością cieszą się hotele dla opon. Dzięki nim kierowcy zyskują dodatkową wolną przestrzeń, którą można wykorzystać do innych celów. Hotel dla opon to także świetne rozwiązanie w przypadku, gdy spółdzielnia mieszkaniowa zakazuje przechowywania ogumienia w budynku ze względu na zagrożenie pożarowe. Usługa ta obejmuje nie tylko przechowywanie, ale także mycie i kontrolę stanu opon oraz ich profesjonalny montaż.

A to już wiesz?  Nowe rozwiązanie DPD wspomagające obsługę Klienta indywidualnego

1 / 2

„Przechowywanie opon w odpowiednich warunkach pozwoli zdecydowanie wydłużyć okres ich użytkowania” – podkreśla Dražík.

Opony wysokiej jakości poddawane starannej konserwacji mogą służyć kierowcy nawet przez 6 lat. Nie należy ich jednak używać przez okres dłuższy niż 10 lat.

Datę produkcji odczytasz z czterocyfrowego numeru znajdującego się na oponie: dwie pierwsze cyfry oznaczają tydzień, a dwie ostatnie rok produkcji.

Przechowywanie opon w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia już po jednym sezonie.

Wysokie ciśnienie wody może doprowadzić do uszkodzenia opony

Zalecenia dotyczące przechowywania opon letnich i zimowych są bardzo podobne. Przede wszystkim opony należy najpierw dokładnie umyć i opłukać. Pamiętaj o usunięciu kamieni spomiędzy rowków bieżnika. Sprawdź także czy na powierzchni oraz ścianach bocznych opony nie pojawiły się pęknięcia ani wybrzuszenia.

„Posługując się myjką ciśnieniową staraj się unikać kierowania strumienia wody bezpośrednio na powierzchnię opony, gdyż może to powodować oderwanie się fragmentów gumy prowadząc do pęknięcia opony w czasie jazdy” – zwraca uwagę Martin Dražík.

Po umyciu opony należy pozostawić do zupełnego wyschnięcia. W miejscu przechowywania nie powinny być one wystawione na działanie środków chemicznych oraz substancji takich jak rozpuszczalniki czy oleje. W razie potrzeby istnieje możliwość zakupienia specjalnych worków ochronnych służących do przechowywania opon.

Opon nie należy nadmiernie obciążać, dlatego też unikaj umieszczania na nich innych przedmiotów w czasie ich składowania.

„Przechowując opony jedna na drugiej zaleca się nieznacznie zwiększyć ciśnienie w tej znajdującej się na spodzie ze względu na to, że jest ona narażona na największe obciążenie” – radzi Dražík.

Przechowywanie opon w dużym skrócie:

Sprawdź wiek opon – wymieniaj je na nowe co 6-10 lat
Skontroluj stan bieżnika pamiętając o usunięciu kamieni spomiędzy rowków
Umyj opony i pozostaw je do zupełnego wyschnięcia
Przechowuj opony w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu
Chroń opony przed działaniem światła słonecznego oraz substancji chemicznych
Dla większego spokoju ducha zdaj się na profesjonalistów korzystając z usługi hotelu dla opon.

A to już wiesz?  Jedź na długi weekend. Brawurę zostaw w domu

Porad udzielił Martin Dražík, Product Manager Nokian Tyres na Europę Środkową.

 

Więcej informacji:

Jak przechowywać opony?

Hotel dla opon pozwala pozbyć się problemu ich przechowywania

 

Zdjęcia:

Pobierz zdjęcia tutaj

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

  źródło: Biuro Prasowe Nokian Tyres Załączniki: Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu transport, nauka/edukacja/szkolenia - Wydłuż żywotność swoich opon, przechowując je w chłodnym, suchym i ciemnym pomieszczeniu Hashtagi: #transport #nauka/edukacja/szkolenia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy